WhatsApp’a Dev Rakip Google’den Allo Uygulaması Yayımlandı

whatsappa-dev-rakip-googleden-allo-uygulamasi-yayimlandi

 

Mobil mesajlama uygulamaları arasında en büyük ve en iyi uygulama olan WhatsApp‘a, İnternet devi Google‘den rakip uygulama geldi. Uygulamanın adı Google Allo. Bu uygulama ile mobil telefonlarınız üzerinden mesajlaşmalarınızı  rahatlıkla yapabiliyorsunuz. I/O konferansının mayıs ayında yapılan konuşmasında uygulamanın müjdesini vermişti. Bu uygulama bugün itibari ile kullanıcıları ile buluşmuş durumda.

Bu uygulama mobil mesajlaşma alanında dev bir kullanıcı kitlesi olan WhatsApp’a resmen kafa tutuyor. Henüz daha yeni yayımlanan bu çiçeği burnunda uygulama yakın zamanda Google‘nin büyüklüğü ile önemli yerlere geleceğinden şüphe yok. Peki bu büyüme bir diğer dünya devi olan WhatsApp‘ı tahtından indirebilecek mi ?

 

allo-uygulamasi-indir

 

Bu uygulamanın en dikkat çeken kısmı ise uygulama üzerinden resim çizebiliyor olmanızdır. Bu yenilik şuan için sadece android platformunda kullanılabiliyor ios kullanıcıları bu özellikten şimdilik yararlanamıyorlar. Bunun yanı sıra bu özellik ios kullanıcıları tarafından hangi tarihte buluşacağı konusunda ise resmi bir açıklama maalesef bulunmuyor.

 

Allo Uygulaması Türkiye’de Kullanıma Henüz Açılmadı

 

Uygulamayı Türkiye’den indirmek istediğinizde ön kayıt bölümü ile karşılaşıyorsunuz. Uygulama henüz Türkiye’de kullanılabilir görünmüyor fakat kısa bir süre sonra bu uygulamayı Google Play Strore‘den ücretsiz indirebileceğiz.

 

Uygulamanın Linki

 

 

allo-uygulamasi-google

 

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir