Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor ?

samsung-galaxy-note-7-patlama

 

Samsung firması note serisinde bir sürprize imza atarak galaxy note 6’yı piyasaya sunmadan galaxy note 7’nin geleceğini duyurmuştu. Kısa süre içerisinde Samsung galaxy note 7 özellikleri gün yüzüne çıkmış ve yine aynı hızda Samsung firması tarafından ürün ön sipariş ile satışa sunulmuştur. Fakat en büyük rakibi olan Apple boş durmamış İphone 7 ve İphone 7 Plus modellerini tanıtmıştır.

 

İki dev firmanın amansız kapışması henüz start almışken Samsung firması art arta gelen patlama haberleri ile adeta sarsılmıştı. İlk önce bir aracın yanması daha sonra bir kullanıcının elinde patlaması ile tüm Dünya’da kısa sürede bu haber yayılmaya başlanmış ilgili firma hemen konuya müdahale ederek ön sipariş ile dağıttı telefonların geri gönderilmesi yönünde bir duyuru yayımlamıştı. Bazı söylentilere göre ise kullanıcıların başına gelen bu maddi zararları Samsung firması üstlenmeyi kabul etmiştir. Ülke genelinde tam 35 adet patlama yaşanmıştır.

 

 

samsung galaxy note 7 patlaması

 

Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor ?

 

Bu sorunun cevabı kullanılan bataryada saklı. Yapılan açıklamaya göre pil hücresinde yer alan anot ve katotun bir biri ile teması ile pil aşırı derece ısınma yapmakta ve bu ısınma belli bir süre sonra patlamaya kadar gitmektedir. Bu hata telefon piyasasında çok nadir olarak görülüyor olsa bile şuana kadar tam 35 adet samsung galaxy note 7 patlamış durumda. Bu patlamalar sonucu Samsung firması bu üründen 1 milyar dolar zarar etmesi bekleniyor.

 

Türkiye pazarında 10 bin adet ön sipariş ile satılan note 7 serisi kısa sürede yenileri ile değiştirilecek. Samsung kullanıcıları dilerlerse 444 77 11 numaraları hattı arayarak seçeneklerden yararlanabiliyorlar. Bu seçenekler değişim, para iadesi veya başka bir model tedariği olarak müşterilere sunulmaktadır. Bu durum şüphesiz Apple firmasının işine yaramışa benziyor. İki devin aynı zamanlarda piyasaya sürdüğü modellerden birinin global anlamda kötü nam salması Apple firmasının İphone 7 serisine olan ilgiyi 2 katına çıkarmış durumda.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir