Google Play Store Yarı İngilizce Yarı Türkçe Oldu

 

google-play-store-ingilizce-oldu

Android platformunda en çok kullanılan uygulama olan Google Play Store son güncelleme ile karman çorman bir hal aldı. Öyle ki uygulamanın bazı bölümleri Türkçe bazı bölümleri ise İngilizce olmuş durumda. Bu konuda ise son zamanlarda bir hayli soru gelmektedir. Bu durumun düzeltilmesi için kullanıcılarımızdan gelen mesajlar sonucu bu konuya bir açıklık getirmek istedik.

 

Öncelikle bu sorun sizden kaynaklı bir sorun değildir. Sorun güncelleme sonucu meydana gelmiştir ve google play ile alakalıdır. Bu durum ile ilgili google play yetkililerine durum bildirilmiş olup gelecek güncellemede bu sorunun düzeltilmesi beklenilmektedir. Bazı yabancı ve yerli kaynaklarda bu sorunun düzeltilmesi ile ilgili makaleler yer alsa’da anlatılan yöntemlerin hiç birinin sonuç vermediği gözlemlenmiştir. Önümüzde iki seçenek bulunuyor. Birinci seçenek gelecek güncellemeyi beklemek ve bu süre zarfında yarı İngilizce yarı Türkçe kullanmak yada aldığınız son güncellemeyi kaldırarak tamamen Türkçe olarak kullanmak.

 

play-store-ingilizce-oldu

 

Eğer güncellemeyi beklemek istemiyorsanız alttaki anlatımları uygulayarak aldığınız son güncellemeyi kaldırabilirsiniz. Uygulama arka planda kendini otomatik günceller ise yeniden yarı İngilizce yarı Türkçe olacaktır onun için uygulamayı güncellemeden kullanın. Güncellemeleri kaldırmak için Ayarlar – Genel Uygulamalar kısmına gelerek buradan Google Play’ı seçip alttaki gibi ” unınstall updates “ yada ” Güncellemeleri kaldır “ butonu ile uygulamayı full Türkçe yapabilirsiniz.

 

google-play-store-yari-ingilizce-yari-turkce-oldu
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir