Dell Inspirion 3521 Format Nasıl Atılır ?

dell-inspirion-3521-recovery-format-nasil-yapilir

 

Piyasada en çok tercih edilen marka olan Dell markasına ait Inspirion 3521 modeli ile ilgili recovery ( formatlama) yapma konusu hakkında bilgiler vereceğiz. Cihaz üzerinde yer alan recovery dosyanızda herhangi bir bozulma yok ise bu işlemi uygulayarak bilgisayarı ilk aldığınız güne çevirebilir, yaşadığınız yazılımsal sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.  Recovery işlemi sonucunda C klasöründe yer alan tüm verileriniz silineceği için bu işlemi yapmadan önce cihaz üzerinde bulunan önemli dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın. Yedekleme işlemini yaptıktan sonra cihazı prize takarak alttaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz. Anlatım Windows 8 üzerinden yapılmaktadır. İşletim sistemine göre farklılık gösterebilir.  Bu anlatım windows oturumunu açabiliyorsanız yapabilirsiniz. Eğer Windows oturumunu açamıyorsanız daha önce konusunu açtığımız Dell Inspirion 3521 Recovery Nasıl Yapılır konumuz üzerinden anlatılanları uygulayabilirsiniz.

 

1:) Bilgisayarınızdan ayarlar bölümünü açın. Gelen menüden Genel seçeneğini seçin ve buradan ” Her şeyi kaldırın ve Windowsu yeniden yükleyin “ seçeneğini seçin.

 

dell-inspirion-3521-recovery-format-nasil-yapilir1

 

2:) Yukarıda resimde görüldüğü gibi herşeyi kaldırın ve windowsu yeniden yükleyin dedikten sonra karşımız alttaki resim gelmektedir. Buradan İleri Diyerek işleminize devam edebilirsiniz.

 

dell-inspirion-3521-format-nasil-yapilir2

 

3:) Alttaki resim de gördüğünüz bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Burada bize sunduğu iki seçenek yer alıyor. Burada bize diyor ki sadece windows’a ait dosyaları kaldırıp onarım mı yapalım yoksa ne var ne yok silip ilk aldığınız güne’mi dönelim. Sizin tercihiniz burada farklılık gösterebilir. Cihaz içinde önemli bir dosyanız yok ise sürücüyü tümüyle temizle seçeneğini seçerek komple format atabilirsiniz. Yada sadece dosyaları kaldırıp windowsu onarmayı deneyebilirsiniz.

 

dell-inspirion-3521-format-nasil-yapilir3

 

4:) Son olarak alttaki resim ile karşılaşıyoruz. Burada ise Sıfırla seçeneğini seçip daha sonra format işlemine başlamış oluyoruz. Formatlama bittikten sonra gerekli adımları takip ederek cihazınızın kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

 

dell-inspirion-3521-format-nasil-yapilir4

 

 

Yukarıda sizlere anlatmış olduğum yöntem ile cihazda meydana gelene yazılımsal sorunların çözümüne kavuşabilirsiniz. Bu yöntem windows oturumunu açabiliyorsanız geçerlidir. Eğer windows oturumuna ulaşamıyorsanız ikinci yöntem olan ve daha önce konusunu açmış olduğumuz Dell Inspirion 3521 Recovery Nasıl Yapılır başlıklı konumuza giderek ikinci yöntemi uygulayarak yazılım yüklemesini tamamlayabilirsiniz. Bu noktada konu ile ilgili yorum ve sorularınızı konu altından bizlere iletebilirsiniz. Takıldığınız yer veya anlamadığınız bir noktada yorumlarınızı bekliyoruz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir