Samsung Galaxy Note 7 Hard Reset Nasıl Yapılır ?

samsung-galaxy-note-7-hard-reset-nasil-yapilir

 

Samsung markasının piyasaya sunduğu son modeli olan Samsung Galaxy Note 7 Hard Reset nasıl yapılır sorunuza bu konu altından cevaplar bulabileceksiniz. Öncelikle konuya geçmeden evvel ürünün piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra patlama haberleri gelmesi ürünün satışını her ne kadar durdurmuş gibi görünse’de Samsung firması bu durumdan kısa sürede sıyrılarak satışlarına devam edecek gibi görünmektedir. Bizde bu konu ile ilgili olarak ürün hakkında yaşayabileceğiniz yazılımsal sorunlara en hızlı nasıl müdahale edebilirsiniz bu konuyu ele alacağız.

 

Cihazınıza hangi şartlarda hard reset yapmalısınız ve hangi sorunları düzeltmektedir bu iki konuya değinelim. Öncelikle cihaz ilk aldığınız güne göre yavaş çalışıyorsa, virüs bulaşmış ise, desen kilidi unutması sonucu cihazı açamıyorsanız hard reset yaparak bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Hard reset yapmadan evvel cihazınızda bulunan tüm dosyaların yedeğini almanız gerekmektedir. Hard reset sonrası telefonu ilk aldığınız güne döneceği için içerisindeki hiç bir veri kalmayacaktır. Yedekleme işlemlerini Samsung Kies programı ile yapabilirsiniz.

 

Yedekleme ve diğer hususları hallettikten sonra alttaki adımları takip ederek hard reset işlemlerine başlayabilirsiniz. Son olarak unutmadan cihazın şarj düzeyinin en az %30 ve üzerinde olmasına dikkat edin. Şarj durumu kritik seviyede ise bu işlemi yapmayın. İşlem sırasında meydana gelebilecek bir kapanma cihaza daha büyük sorunlar açabilmektedir.

 

samsung-galaxy-note-7-hard-reset-yapma

 

Samsung Galaxy Note 7 Format Nasıl Atılır ?

 

  1. Cihazın şarj düzeyini ayarladıktan sonra tamamen kapalı konu alın
  2. Kapalı konumda iken ”  Ses Arttırma ve Home “ tuşlarına basılı tutup Power tuşuna basın. Samsung yazısını gördüğünüzde power tuşunu bırakın.
  3. Gelen menüde Recovery Booting kısmına gelin ses kısma tuşları ile
  4. Buradan “wipe data/factory reset“ seçip power tuşu ile işlemi onaylayın.
  5. Gelen menüler içerisinde “Yes — delete all user data“ seçip tekrar işlemi onaylayın.
  6. Son olarak ise “reboot system now” diyerek telefonun yeniden açılmasını bekleyiniz.

 

samsung-note-7-hard-reset-nasil-yapilir

 

 

Eğer telefonunu menüsüne ulaşabiliyorsanız alttaki adımları uygulayarak’da fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.

  1.  Ana menü üzerinden Ayarlar bölümüne gelin
  2. Ayarlar kısmından Yedekle ve Sıfırla kısmını açın
  3. Buradan Fabrika ayarlarına sıfırla kısmını seçip işlemi sonlandıralım.
  4. Size bir uyarı ekranı sunacaktır bunu kabul edip işlemi bitirin.

 

Bu yaptığınız işlemler sonucu yukarıda bahsedilen sorunlarınızın giderilmiş olduğunu göreceksiniz. Bununla beraber yaptığınız bu işlem cihazı garanti dışı bırakmamakla beraber herhangi bir zarar’da vermez. Bu sebeple yaşadığınız yazılımsal sorunlarda, donmalarda ve kasmalar’da bu işlemleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda SM-N930V, SM-N930A, SM-N930P ve SM-N930F modelleri içinde geçerlidir. 

 

 

Cihaza Hard Reset yapma konusunda sorunlar yaşıyorsanız konu altından yorum yaparak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Samsung Galaxy Note 7 Stock Rom konumuz ise kısa süre sonra sitemize eklenecek olup o konu üzerinden ise bilgisayar ile yazılım yüklemesi yapabileceksiniz. Formatla.com web sayfamızı takip etmeye devam ediniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir