iPhone ve iPad’de Kapalı Uyarısı Nedeni Ve Çözümü

iphone-ve-ipadde-kapali-uyarisi-nedeni-ve-cozumu

 

iPhone ve iPad kullanıcılarının zaman zaman karşılaştıkları bu hata ile telefonlarını aktif olarak kullanamıyorlar. Peki bu durum neden meydana geliyor ? ” iPhone kapalı uyarısı “  ile neden karşılaşıyoruz ? Bu sorunun cevabı cihaza uyguladığınız şifreleme ve şifrenin defalarca yanlış olarak girilmesidir. Girmiş olduğunuz her yanlış deneme bu açılma süresini uzatmaktadır. Yukarıda sizlerle paylaştığımız ekran görüntüsünde görüldüğü üzere 24 bin saat bekleme süresi konulmuştur. Bu süreyi geçmek için önümüzde iki seçenek bulunuyor. Birinci seçenek bu sürenin dolmasını beklemek ki bu tip yüksek saatlerde beklemek hiç akıl karı değil 🙂 İkinci bir seçenek ise telefonunuzu sıfırlamak olacaktır.

 

iPhone ve iPad Kapalı Uyarısı ve Çözümü

 

  1. Öncelikle iTunes indir web sayfası üzerinden iTunes programını bilgisayarınıza indirip, kurulum işlemlerini tamamlayın.
  2. Telefonunuz bu aşamada bilgisayara bağlı olmadığına dikkat edin.
  3. Telefonunuzu tamamen kapalı konuma getirin.
  4. Bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz iTunes programını çalıştırın
  5. Program açıldıktan sonra usb kablonuzu önce bilgisayara bağlayın daha sonra home tuşuna basılı tutup kablonun bir diğer ucunu cihaza bağlayın. Altta sizlere verdiğimiz ekranı görene kadar home tuşuna basmaya devam edin.
  6. Altta gördüğünüz ekran ile karşılaştığınızda bilgisayarınızdaki iTunes programı ” iTunesiTunes, kurtarma modunda bir iPhone buldu ” şeklinde bir uyarı ekran getirecek.
  7. Bu uyarı ekranına tamam diyerek devam edin.
  8. Geri Yükle / Restore sekmesine tıklayarak onarım işlemine başlayabilirsiniz.

 

 

iphone-ve-ipadde-kapali-uyarisi-nedeni-ve-cozumu-1

 

Program belirli ayarları yaptıktan sonra geri yükleme işlemini başlatıp cihazınızı sıfırlayacaktır. Bu aşamada cihaz’da yer alan fotoğraflar,videolar, müzikler vs silinecektir. İşlemi yapmadan önce sim kartınızı telefondan çıkartmanızı tavsiye ediyoruz.

 

iphone-ve-ipadde-kapali-uyarisi-nedeni-ve-cozumu-2

 

iphone-ve-ipadde-kapali-uyarisi-nedeni-ve-cozumu-3

 

 

Herhangi bir noktada takılırsanız veya sormak istediğiniz bir soru olursa konu altından yazarak destek talebinde bulunabilirsiniz.Bilgimiz yettiğince sorunlarınıza çözüm üretmek için elimizden geleni yapabiliriz. Sorununuzu çözdüyseniz konu altından bir teşekkür mesajını emeğe saygı adına yapmayı ihmal etmeyiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir