General Mobile Discovery Yazılım Yüklemesini Nasıl Yapıyoruz ?

general-mobile-discovery-yazilim-yuklemesini-nasil-yapiyoruz

 

Formatla.Com web sitemiz’de bugün siz değerli ziyaretçilerimize ” general mobile discovery yazılım yükleme konusunda detaylı bir anlatım yapacağız. Bu konu ile General Mobile Discovery markalı cep telefonunuza ait bir çok sorunun çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Öncelikle cihazda iki tip sorunlar meydana gelebilir. Bunlardan birinci sorun donanımsal kaynaklı sorunlardır. İkinci sorun ise yazılım kaynaklı sorunlardır. Peki bu iki farklı soruna kısaca bir örnek vererek açıklamak istiyoruz. Donanımsal sorunlar; örneğin telefonunuzun ekranı görünmüyor’dur bu donanımsal bir sorundur. Yazılımsal sorunlar ise örneğin telefonunuz aşırı derecede kasıyor’dur, uygulamalar sürekli kendi kendine kapanıyordur, telefonunuz açılış ekranında kalıyor yada sürekli kendini yeniden başlatıyor’dur işte bu ve buna benzer daha bir çok sorun yazılım kaynaklı olmaktadır. Bu konumuz ile yazılım kaynaklı sorunları çözebilirsiniz. Eğer donanımsal kaynaklı bir sorun yaşıyorsanız size en yakın yetkili servise veya özel servise göstermenizi tavsiye ediyoruz.

 

General mobile discovery yazılım sorunu başlığı altında bir çok soru ve sorun ile karşılaştığımız için bu konuda tüm detayları sizlerle paylaşacağız. Öncelikle yazılım yüklemesine geçmeden evvel cihazın komple sıfırlanacağını, ilk aldığınız güne döneceğinizi unutmayın. Bu sebeple cihaz içinde yer alan tüm önemli dosyalarınızı yedekleme yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Numaralarınız, galerideki resimleriniz ( telefon hafızasına kayıtlı ise ) gideceği için bunların yedeklemesi mümkünse yedeklemesini yapınız. Bir diğer önemli husus ise cihaza yazılım yüklemesi yapmadan evvel cihazın şarj düzeyinin %50 ve üzerinde olmasına önem gösterin. Kritik düzeyde ise şarj durumunuz öncelikle şarj edip daha sonra anlatımları uygulamaya geçin. Yazılım yüklemesi sırasında herhangi bir sebep ile bağlantının kesilmesi size daha büyük sorunlar açabilmektedir.

 

Yazılım yüklemesine geçmeden evvel yukarıdaki iki önemli hususu halledildi ise eğer artık alttaki programı, yazılım dosyasını indirip adım adım cihazınızı sıfırlama işlemine başlayabilirsiniz. Bu yapılan işlem kesinlikle size bir zarar vermez. Aksine yaşadığınız yazılımsal sorunları ortadan kaldırır. Size sunduğumuz yazılım dosyası cihazın orijinal yazılım dosyası olduğu için güvenle kurulumunu yapabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken cihazınızın modeline uygun olan yazılımı indirmeniz olacaktır.

 

General Mobile Discovery 4 GB Modeli İçin JellyBean İndir

İNDİRİNDİR ( Alternatif )

General Mobile Discovery 4 GB Modeli İçin 4.4 Kitkat İndir

İNDİRİNDİR ( Alternatif )

General Mobile Discovery 16 GB Modeli İçin 4.4 Kitkat İndir

İNDİRİNDİR ( Alternatif )

 

Yukarıda size vermiş olduğumuz yazılım dosyalarından telefonunuza uygun olanını indirip alttaki adımlara geçebilirsiniz. Öncelikle indirdiğiniz dosyayı çalıştırın. Alttaki resimdeki görüntü ile karşılaştığınız’da ” Install “ diyerek kuruluma başlayın.

 

general-mobile-discovery-yazilim-yuklemesini-nasil-yapiyoruz1

 

Yukarıdaki resimdeki gösterilen alandan kuruluma başlayın. Kuruluma başladığınız sırada alttaki gibi bir uyarı ekranı gelebilir

 

general-mobile-discovery-yazilim-yuklemesini-nasil-yapiyoruz2

 

Bu gelen uyarı ekranında ” Bu sürücü yazılımını yine de yükle “ sekmesini seçip kuruluma devam edelim.

 

general-mobile-discovery-yazilim-yuklemesini-nasil-yapiyoruz3

 

Bu uyarı karşınıza geldiğinde ise ” Exit “ diyerek devam edin. Altta gördüğünüz ekran ile karşılaştığınız’da kurulum tamamlanmış ve kullanıma hazır durumdadır. Bu kısımdan sonra önemli bir diğer kısım ise telefon ile bilgisayar arasında bağlantıyı sağlamaktır. Öncelikle telefonunuzu power tuşuna basılı tutup kapatınız. Hatta bataryayı söküp 20 saniye kadar bekleyip tekrar takabilirsiniz. Bu adıma kadar hiç bir şekilde USB kablonuz telefonunuza bağlı olmasın buna dikkat edin.

 

general-mobile-discovery-yazilim-yuklemesini-nasil-yapiyoruz4

 

Resimde’de gösterdiğimiz gibi ” Options “ bölümüne tıklayıp burada yer alan ” CheckSWVer ” bölümünde yer alan tık işaretini kaldırın. Bu adımı geçtikten sonra yine resimde gösterdiğimiz gibi ” Download “ butonuna basın. Daha sonra ise USB kablosunu telefona takıp diğer ucunu ise bilgisayara takın. Telefon ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı yaptıktan sonra alttaki resim ile karşılaşacaksınız.

 

general-mobile-discovery-yazilim-yuklemesini-nasil-yapiyoruz5

 

İlk seferinde başarılı olamadı hatası alabilirsiniz. Bu durumda kablonuzu tekrar söküp taktığınızda ortalama 15-20 sn içerisinde yazılım yükleniyor şeklinde bir uyarı ile beraber bilgisayarınız, telefonunuzu artık tanıyacaktır.

 

general-mobile-discovery-yazilim-yuklemesini-nasil-yapiyoruz6

 

Sol bölümde’de gördüğünüz üzere cihaza ait bilgiler gelmekte ve sarı olan kısımda yazılım yüklemesi takip edilebilmektedir. Bu uyarı ekranı %100 olana kadar bekleyin ve hiç bir şekilde telefon ile bilgisayar arasında ki bağlantıyı kesmeyin.

 

general-mobile-discovery-yazilim-yuklemesini-nasil-yapiyoruz7

 

En son bu ekran ile karşılaşıyorsunuz ve hedefinize ulaşmış oluyorsunuz 🙂 Artık yazılım sorunu olmayan ve yaşadığınız sorunların çözülmüş olduğunu görebilirsiniz. Artık USB kablosunu çıkartıp bilgisayar ile bağlantısını kesebilirsiniz. Telefonunu ilk açılış süresi biraz geç olabilir sabırla bekleyin. Daha sonra dil vs ayarları yaparak kurulumu tamamlayabilirsiniz. General mobile discovery yazılım yükleme sorunu ile ilgili takıldığınız  veya merak ettiğiniz bir nokta olursa konu altından yorum yaparak bizlere ulaşabilirsiniz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir